Klassikaline massaaž on traditsiooniline ja levinud massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Ravimassaaži võib teha vastavalt soovile ja vajadusele, kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale. Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine, seega kiirendada ainevahetust, taastada kaotsiläinud energiat, korrigeerida lihastoonust. Toime on vastavalt kasutatud võtetele kas lõõgastav või toonust tõstev. Klassikalise massaaži tehnikad sisaldavad endas silitamisi, naha ja naha-aluskoe hõõrumisi, lihaste muljumist, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid.
Massaaži viiakse läbi spetsiaalsel massaažilaual ja kestab vastavalt kliendi vajadusele, kas 40 min, 1 h või 1,5 h.
Tulemuse saavutamiseks on antud massaaži on soovitav võtta kuuridena 5–10 korda. Kestva taseme hoidmiseks soovitame jätkata massaažiga 4–5 korda kuus.
Selja-, kaela- ja õlavöötmemassaaž – tegemist on klassikalise massaaži modifikatsiooniga, mille käigus massöör keskendub ainult alaselja-, kaela- ning õlavöötme piirkonna lihastele ja lülisambale. Massaaži eesmärk on vabastada lülisamba ümbruse lihased pingetest, et energia ja kehavedelikud (veri ja lümf) saaks kehas vabalt liikuda.
Õla- ja kaelamassaaž – keskendub peamiselt õla ja kaela piirkonnale leevendamaks pingeid kaela ja õla lihastes parandades vereringet. Aitab ennetada ja vabaneda peavaludest.
Massaažiga kaasneb ka organismis ladestunud jääkainete liikuma suunamine ning peale massaaži lõppu oleks kasulik tarbida veidi rohkem vett kui tavaliselt. Vesi kergendab neerude tööd organismist jääkainete välja viimisel.